IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem. Na drogach i chodnikach będzie ślisko. Nawierzchnia zamarznie po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem.
Zjawisko będzie nam towarzyszyło przez cały poniedziałek (17.01), do wtorkowego (18.01) poranka.
- Prognozuje się miejscami zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C - informuje Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to ostrzeżenie I stopnia.