Reklama

Białoruscy żołnierze wystrzelili pocisk z broni sygnałowej

01/02/2022 10:52

Na granicy polsko-białoruskiej od wielu miesięcy jest niespokojnie. Nielegalne próby jej sforsowania połączone z uszkadzaniem concertiny to niemal codzienność. Tym razem, minionej nocy, na polską stronę spadł pocisk z broni sygnałowej.

W nocy z poniedziałku (31.01) na wtorek (1.01), ok.godz.01:40, na odcinku ochranianym przez strażników granicznych z Białowieży, żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej. Pocisk spadł na polską stronę. W tym miejscu znajduje się stały posterunek polskich służb.

Do tego wczoraj na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 39 osób. Wśród zatrzymanych na granicy cudzoziemców było 32 obywateli Iraku, 6 obywateli Sri Lanki i obywatel Afganistanu. Od początku roku strażnicy graniczni odnotowali 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama