Reprezentacja Protestu Branży Weselnej spotkała się z wicepremierem Jarosławem Gowinem. "Według nas, powyższe spotkanie było niezbędne dla osiągnięcia celu, jaki nam przyświeca – odmrożenia branży weselnej, choćby w niezbędnym reżimie sanitarnym" - czytamy. W spotkaniu brała udział m.in. Agnieszka Bujnowska, współwłaścicielka sali weselnej Łapińscy.
Tematem rozmów była pomoc finansowa oraz perspektywy jej rozszerzenia.
"Podczas spotkania Premier poinformował nas, iż obecnie trwają prace mające na celu stworzenia programu wsparcia przedsiębiorców bez względu na kod PKD, wykazujących stratę min. 70% obrotów. Niemniej, mając na uwadze niepewność oraz stres naszych Młodych Par, oraz wszystkich przedstawicieli branży, poruszyliśmy kwestie związane z koniecznością odmrożenia branży weselnej. Zdajemy sobie sprawę, że start sezonu jest dla wielu z nas być albo nie być. " - czytamy w facebookowej relacji ze spotkania.
Reklama
Przedstawiciele Protestu informują, że wicepremier Gowin podszedł do problemu branży z dużą empatią i wyraził chęć aranżacji spotkania przedstawicieli PBW z pracownikami Ministerstwa Zdrowia. Wskazał też niezbędne kroki, które powinni uczynić, by odbyło się ono jak najszybcie. Zadeklarował również swoją pomoc w pośredniczeniu organizacji takiego spotkania.
"Według nas, powyższe spotkanie było niezbędne dla osiągnięcia celu, jaki nam przyświeca – odmrożenia branży weselnej, choćby w niezbędnym reżimie sanitarnym. Wierzymy, że kolejny krok i rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia dadzą wyraźną odpowiedź na najczęściej zadawane pytanie przez Młode Pary oraz przedstawicieli branży weselnej- kiedy ruszą wesela i na jakich zasadach. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Pana Patryka Panasiuka, który jako Prezes Fundacji Hagia Marina oraz osoba reprezentująca urząd ministerialny podjął inicjatywę spotkania z Panem Premierem i walnie przyczynił się do tego, że mogliśmy odbyć owe rozmowy. Udział w spotkaniu wzięli także Naczelnik Departamentu Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz przedstawiciel Biura Ministra. Dziękujemy wszystkim, którzy nieustannie wspierają działania Protestu i mamy nadzieję, że każde kolejne podejmowane działania będą niosły za sobą tylko pozytywne informacje" - czytamy.
Reklama
fot. Protest Branży Weselnej