GW twierdzi, że na liście inwigilowanych systemem Pegasus znalazł się były podlaski poseł Mariusz Antoni K.
We wtorek (18.01) Gazeta Wyborcza, powołując się na swoich rozmówców, poinformowała, że z wykorzystaniem systemu Pegasus szpiegowano m.in. byłego posła PiS z Podlasia Mariusza Antoniego K. Mariusz Antoni K. to jedna z osób oskarżonych przez prokuraturę w 2016 r. o narażenie Polskiej Grupy Zbrojeniowej na stratę w wysokości 1,2 mln zł. Śledczy zarzucili także byłemu podlaskiemu posłowi powoływanie się na wpływy w zamian za korzyści majątkowe. Sprawą zajęło się również CBA.
Pegasus to program do elektronicznej inwigilacji smartfona czy komputera. Afera z nim związana wybuchła w Polsce pod koniec 2021 r., gdy ujawniono, że był on wykorzystywany kilkadziesiąt razy przeciwko Krzysztofowi Brejzie z KO. Okazało się, że inwigilowany był także m.in. Roman Giertych.
Fot. Wikipedia