120 kandydatów zgłosiło się wczoraj na kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej w 18 Pułku Logistycznym z siedzibą w Łomży. W porównaniu do wrześniowych kwalifikacji chętnych było dużo mniej.
Wszystkie te osoby miały za zadanie poradzić sobie m.in. ze sprawdzianem sprawności fizycznej, rozmową z psychologiem i rozmową kwalifikacyjną.
Był to kolejny etap pozyskiwania żołnierzy na potrzeby 18 Pułku Logistycznego w Łomży. We wrześniu na kwalifikacje do zawodowej służby wojskowej zgłosiło się 246 kandydatów.
18 Pułk Logistyczny, który został utworzony na bazie Warsztatów Technicznych Łomża, podlega bezpośrednio dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka. Pułk będzie zabezpieczał pod względem logistycznym działalność jednostek wchodzących w skład „Żelaznej Dywizji” i będzie składał się z trzech batalionów: transportowego, remontowego i zabezpieczenia. Dowódcą powołanej niedawno do życia jednostki jest pułkownik Paweł Gałązka.
fot. 18 DZ