47-letni mężczyzna postanowił kupić przez internet samochód ciężarowy. Wpłacił zaliczkę, ale mercedes do niego nie trafił. Mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego stracił ponad 17 tysięcy złotych.
Mężczyzna zainteresował się internetowym ogłoszeniem o sprzedaży samochodu ciężarowego. Pojazd był wystawiony za 70 tysięcy złotych i znajdował się poza granicami kraju.
- Po telefonicznej rozmowie ze sprzedającym 47-latek postanowił kupić mercedesa. Na podane konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie ponad 17 tysięcy złotych. Po telefonicznym potwierdzeniu transakcji finansowej kontakt ze sprzedającym się urwał. Mężczyzna nie mógł dodzwonić się do sprzedającego, nie mógł też wysłać do niego korespondencji. 47-latek zauważył też, że oferta sprzedaży mercedesa, którego zamierzał kupić, „zniknęła” z sieci - informuje oficer prasowy KPP w Wysokiem Mazowieckiem.
Reklama
47-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustwa. O sprawie powiadomił policję.