Kupując w internecie warto uważać na "okazje". Przekonał się o tym 41-latek z powiatu grajewskiego, który zamówił tonę ekogroszku. Mężczyzna stracił 3 tysiące złotych.
Do grajewskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu węgla przez internet.
- Z jego relacji wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazł korzystną ofertę sprzedaży ekogroszku. 41-latek postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie internetowej, zamówił tonę węgla. Mieszkaniec powiatu grajewskiego wpłacił prawie 3 tysiące złotych na podany numer rachunku bankowego. Gdy po kilku dniach nie otrzymał zamówionego węgla, postanowił nawiązać kontakt ze sprzedawcą. Wpisał adres internetowy firmy, aby odnaleźć numer telefonu kontaktowego. Niestety okazało się, że strona na której dokonał zakupu już nie istnieje. Po dokładnym sprawdzeniu danych sprzedawcy dowiedział się, że firma pod taką nazwą i adresem została zlikwidowana kilka lat wcześniej - relacjonuje oficer prasowy KPP w Grajewie.
Reklama
Mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Sprawę zgłosił policji.