35-latek zamówił przez internet 5 ton pelletu. Strona już nie istnieje. Podobnie jak rozpłynęła się zaliczka w wysokości 600 zł.
Do łomżyńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu opału przez internet.
- Z jego relacji wynikało, że na jednym z portali internetowych znalazł ofertę sprzedaży pelletu. 35-latek zamówił 5 ton węgla. Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego wpłacił blisko 600 złotych zaliczki na podany numer rachunku bankowego. Gdy po kilku dniach nie otrzymał zamówionego węgla, postanowił nawiązać kontakt ze sprzedawcą. W słuchawce telefonu usłyszał, że padł ofiarą oszusta, ponieważ rozmówca nic nie sprzedawał, a strona na której dokonał zakupu już nie istnieje - podaje Komenda Miejska Policji w Łomży.
Reklama
Funkcjonariusze przypominają o sprawdzaniu opinii o sprzedawcach. Przypominają, że zapłacić za towar możemy również bezpośrednio podczas jego odbioru - szczególnie, kiedy chodzi o dużą kwotę.
Źródło: KMP Łomża