Reklama

Chciał zarobić. Pomógł Irakijczykom nielegalnie przekroczyć granicę

12/10/2021 12:04

43-latek z Ukrainy odpowie za to, że pomógł 21 obywatelom Iraku przekroczyć polsko-białoruską granicę wbrew przepisom ustawy. Mężczyzna zostanie także pociągnięty do odpowiedzialności za to, że przewiózł te osoby w głąb naszego kraju.

43-latek z Ukrainy 29 września na drodze krajowej nr S8, na wysokości Szumowa, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, pomógł nieustalonym dotychczas osobom w zorganizowaniu przekroczenia granicy państwowej do Rzeczypospolitej Polskiej wbrew obowiązującym przepisom.

Odebrał dostawczym fiatem 21 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską i przewiózł ich w głąb naszego kraju. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie pod nadzorem zambrowskiej prokuratury rejonowej.

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama