Początek tygodnia przyniósł odczuwalne ochłodzenie. Jakiej pogody możemy spodziewać się w kolejnych dniach?
Prognoza pogody IMGW-PIB:
We wtorek przelotne opady deszczu na północy i w centrum, tam nadal możliwe słabe burze. Na południu kraju więcej słońca. Temperatura maksymalna od 19°C nad morzem do 24°C na Podkarpaciu. Wiatr okresami porywisty.
W środę znowu najwięcej chmur na Suwalszczyźnie, Podlasiu i nad morzem, tam możliwe są przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będą większe przejaśnienia. Temperatura w dzień od 18°C, 20°C na północny, do 23°C na południu kraju.
W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. W rejonie Zatoki Gdańskiej możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C w Suwałkach do 22°C w Przemyślu.
W piątek słonecznie, na północy kraju okresami zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Najwyższa temperatura - od 16°C w Suwałkach do 22°C w Zgorzelcu.
W sobotę pogodnie, po południu możliwy deszcz w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Temperatura maksymalna od 18°C w Helu i w Suwałkach do 23°C w Warszawie i Katowicach.
W niedzielę na ogół pogodnie, tylko na południowym zachodzie może popadać przelotny deszcz. Temperatura w dzień od około 18°C na północnym wschodzie do 25°C na zachodzie Polski.
Źródło: IMGW-PIB