Reklama

"Choinka dla życia" w Łomży. Leśnicy rozdawali drzewka [FOTO]

16/12/2021 14:16

Każdy, kto zechciał oddać dzisiaj (16.12) krew w oddziale terenowym RCKiK w Łomży, mógł odebrać darmową choinkę od Lasów Państwowych. Podobne akcje odbyły się dziś w wielu miejscach Polski.

Akcja „Choinka dla życia” to efekt współpracy Lasów Państwowych z Narodowym Centrum Krwi. Dawcy, którzy dziś oddali krew bądź jej składniki - płytki krwi lub osocze, mogli otrzymać naturalne drzewka świąteczne. Pracownicy łomżyńskiego nadleśnictwa czekali na krwiodawców przy siedzibie terenowego oddziału RCKiK w Łomży. Choinki były odpowiednio pakowane, by obdarowani nimi mieszkańcy mogli bez problemu przetransportować je do domu.

- Święta to piękny, rodzinny czas. W wielu domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi – mówił o akcji Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Reklama

Krew jest bezcennym lekiem, którego nie można wyprodukować w laboratorium. Aktualnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku pilnie potrzebuje grup: 0 Rh-, 0 Rh+, A Rh- i A Rh+. Potrzebna jest też grupa B Rh-.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama