Pamiętacie o pomyśle utworzenia miejskiej pasieki? Łomżyńscy urzędnicy wcale nie zapomnieli o tym projekcie.
O pomyśle dotyczącym utworzenia miejskiej pasieki informowaliśmy w ubiegłym roku. Założenie było takie, żeby miała ona charakter edukacyjny. Na danym terenie mieliśmy zobaczyć pokazowe ule i ścieżkę edukacyjną dotyczącą roli pszczół w ekosystemie. Był też plan, aby pozyskany miód wykorzystywać jako materiał promocyjny Miasta Łomża. Od tamtej pory minęło sporo czasu, ale okazuje się, że pomysł nie został porzucony.
- Pomysł utworzenia pasieki miejskiej ewoluuje w kierunku pszczelego parku. Znalazłaby się w nim różnorodna roślinność i drzewa, ze ścieżką edukacyjną, zakończoną pasieką. Pomysł jest dyskutowany z deweloperami budującymi bloki w rejonie ulic Księżnej Anny i Księcia Stanisława – przekazuje nam Sylwia Marciniak z Kancelarii Prezydenta Miasta.
Reklama
Szczegóły odnośnie tego projektu nie są jeszcze ostatecznie ustalone. Musimy na nie poczekać.