Reklama

Czy w Łomży powstanie pszczeli park?

12/11/2021 07:45

Pamiętacie o pomyśle utworzenia miejskiej pasieki? Łomżyńscy urzędnicy wcale nie zapomnieli o tym projekcie.

O pomyśle dotyczącym utworzenia miejskiej pasieki informowaliśmy w ubiegłym roku. Założenie było takie, żeby miała ona charakter edukacyjny. Na danym terenie mieliśmy zobaczyć  pokazowe ule i ścieżkę edukacyjną dotyczącą roli pszczół w ekosystemie. Był też plan, aby pozyskany miód wykorzystywać jako materiał promocyjny Miasta Łomża. Od tamtej pory minęło sporo czasu, ale okazuje się, że pomysł nie został porzucony.

- Pomysł utworzenia pasieki miejskiej ewoluuje w kierunku pszczelego parku. Znalazłaby się w nim różnorodna roślinność i drzewa, ze ścieżką edukacyjną, zakończoną pasieką. Pomysł jest dyskutowany z deweloperami budującymi bloki w rejonie ulic Księżnej Anny i Księcia Stanisława – przekazuje nam Sylwia Marciniak z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Reklama

Szczegóły odnośnie tego projektu nie są jeszcze ostatecznie ustalone. Musimy na nie poczekać.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości