Od najbliższego czwartku (10.12) prowadzone będą prace związane z czyszczeniem i dezynfekcją sieci wodociągowej na terenie Łomży. Z kranów może popłynąć żółto-brązowa woda. W artykule publikujemy harmonogram prac!
Prace będą prowadzone od 10 do 19 grudnia. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przekazuje, że czyszczenie sieci metodą hydropneumatyczną odbywać się będzie w godz. 21:00 - 5:00 zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem. W trakcie prac, na czyszczonych odcinkach sieci mogą występować chwilowe pogorszenia jakości wody, objawiające się żółto-brązowym zabarwieniem, pochodzącym z odłożonych w rurociągach osadów żelaza i manganu, które będą usuwane podczas płukania sieci.
"W wyniku wieloletniej eksploatacji sieci wodociągowej oraz zachodzących naturalnych procesów takich jak: zmiana kierunku i prędkości przepływu, stagnacja w godzinach nocnych, awarie podziemnej infrastruktury technicznej istnieje możliwość pogorszenia jakości dostarczanej wody czego konsekwencją jest konieczność okresowego czyszczenia rurociągów. W związku z powyższym, MPWiK Sp. z o.o. w Łomży dokonuje wszelkich starań w celu poprawy świadczonych usług, zabezpieczenia ciągłości dostaw, jakości dostarczanej wody oraz odbioru ścieków" - czytamy w komunikacie spółki.
Reklama
MPWiK informuje, że z uwagi na okresowe zamknięcia dostaw wody do budynków podczas czyszczenia sieci zaleca się wcześniejsze zaopatrzenie w niezbędne ilości wody w okresie wskazanym w poniższym harmonogramie. W przypadku ewentualnych niedogodności, zgłoszenia należy kierować pod całodobowy numer awaryjny - 994 lub od poniedziałku do piątku - 86 216 62 77 wew. 19 lub 45
"Za powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość" - czytamy.
PONIŻEJ HARMONOGRAM PRAC
