Reklama

Czytelnik: Od dwóch miesięcy nie działa brama w bloku ŁSM

10/12/2019 09:30

Mieszkańcy bloku przy ul. Reymonta 5a w Łomży od niemal dwóch miesięcy borykają się z problemem niedziałającej bramy wjazdowej do miejsc podziemnych. - Na liczne telefony do administracji osiedla Jantar uzyskujemy odpowiedzi, że sprawa została zgłoszona do wykonawcy bądź producenta, że oczekują na odpowiedź, decyzje i tak dalej - pisze do nas zaniepokojony Czytelnik, dodając jednocześnie, że w bloku znajdują się dwie takie bramy, które niejednokrotnie już ulegały awariom. Żadna naprawa nie trwała tak długo.

- Zakupione miejsca parkingowe miały być schronieniem dla aut przez warunkami pogodowymi, ale także swego rodzaju zabezpieczeniem przed ewentualną kradzieżą. Od dwóch miesięcy do garaży może wejść dosłownie każdy, a co za tym idzie do klatek schodowych, piwnic czy mieszkań również - informuje nas Czytelnik, pytając, co by było, gdyby kogoś przez to okradziono. - Warto też nadmienić, że aura nie sprzyja, a za oknami jest naprawdę zimno. Tak samo jest w garażach w chwili obecnej, a dostający się chłód rozchodzi się po klatkach schodowych i jest odczuwalny w mieszkaniach zlokalizowanych na parterze budynku.

O niedziałającą bramę zapytaliśmy Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową, czyli zarządcę zaledwie dwuletniego bloku przy ul. Reymonta 5a. Sprawa trwa długo, ponieważ budynek jest w okresie gwarancyjnym i spółdzielnia nie może samodzielnie zlecać usunięcia awarii pod groźbą utraty upływającej z końcem 2022 roku gwarancji.

Reklama

- Wszelkie naprawy są wykonywane za pośrednictwem generalnego wykonawcy co wydłuża okres oczekiwania, a w tym konkretnym przypadku elementy, które uległy awarii nie są dostępne „od ręki”. Oczekiwanie na dostawę to co najmniej dwa tygodnie. Naprawa zostanie wykonana w ramach gwarancji – bez kosztów po stronie Spółdzielni. - odpowiada na nasze pytania Wojciech Michalak, prezes ŁSM. - Awarie się zdarzają. Niedziałająca brama powoduje obniżenie kosztu energii elektrycznej co znajdzie swoje odzwierciedlenie w opłatach eksploatacyjnych.

Uszkodzenie - zdaniem prezesa ŁSM - nie będzie miało wpływu na koszt ogrzewania lokali mieszkalnych. Garaż G2 nie jest ogrzewany, stropy i ściany zewnętrzne są izolowane termicznie, a wejścia na klatki schodowe zabezpieczone są podwójnymi drzwiami. Teren wokół budynku, wjazdy do garażu i same garaże objęte są ciągłym monitoringiem wizyjnym.

Reklama

- Zdajemy sobie sprawę jak zaistniała sytuacja wpływa na mieszkańców. Służby Spółdzielni podjęły działania od momentu zgłoszenia awarii aby została szybko usunięta . Zależy nam, na jak najszybszym usuwaniu wszelkich usterek. Niestety w tym przypadku jesteśmy zmuszeni czynić to za pośrednictwem generalnego wykonawcy - przekazuje nam Wojciech Michalak.

Wykonawca zobowiązał się usunąć awarię bramy do 13 grudnia 2019 roku, czyli najbliższego piątku.

fot. Czytelnik

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości