Łomżyńscy urzędnicy apelują do wszystkich mieszkańców o wspólne dbanie o środowisko, sprzątanie po sobie i wyrzucanie odpadów w miejsca do tego przeznaczone. Sprawy związane z utrzymaniem czystości w parkach i pasach drogowych oraz ubytki w nawierzchniach jezdni należy zgłaszać bezpośrednio do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stornie internetowej MPGKiM lub pod numerem telefonu 86 2186488.
Formularz zgłoszeniowy na stronie https://mpgkim.lomza.pl/ funkcjonuje od połowy ubiegłego roku. Za jego pośrednictwem można wysłać nie tylko treść zgłoszenia, ale także np. dokumentację zdjęciową.
"Żadna interwencja nie pozostanie bez odpowiedzi. Jeśli okaże się, że zgłoszenie nie dotyczy miejskiego terenu, ustalany jest właściciel danej nieruchomości lub infrastruktury, któremu następnie sprawa jest przekazywana" - dodają urzędnicy.
Urzędnicy apelują jednocześnie do wszystkich mieszkańców o wspólne dbanie o środowisko, sprzątanie po sobie i wyrzucanie odpadów w miejsca do tego przeznaczone.
"Porządek i czystość w naszym otoczeniu służą nie tylko estetyce, ale też zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zwracajmy uwagę osobom zaśmiecającym nasze miasto lub zgłaszajmy takie przypadki do Straży Miejskiej (tel. 86 2156756). To od nas wszystkich zależy, czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne."