Porywy wiatru przekraczające 90 km/h spowodowały, że wiele drzew zostało powalonych i połamanych. Nadleśnictwo Łomża wskazuje, że wstępnie chodzi o ok. 15 tys. m3 drzew.
Nadleśnictwo Łomża szacuje, że w wyniku ostatnich wichur powalonych i złamanych zostało ok. 15 tys. m3 drzew. I mowa tylko o wstępnym rozpoznaniu w terenie.
Największe zniszczenia odnotowano w lasach na terenie gminy Piątnica i Mały Płock.
- W pierwszej kolejności pilarze udrożnią drogi i zajmą się drzewami niebezpiecznymi, które w każdym momencie mogą się przewrócić. Prosimy nie wchodzić do lasów gdzie występują szkody od wiatru - apeluje Nadleśnictwo Łomża.
Źródło: Nadleśnictwo Łomża