Reklama

Dramat w lasach. W regionie straciliśmy ok. 15 tys. m3 drzew [VIDEO]

22/02/2022 10:08

Porywy wiatru przekraczające 90 km/h spowodowały, że wiele drzew zostało powalonych i połamanych. Nadleśnictwo Łomża wskazuje, że wstępnie chodzi o ok. 15 tys. m3 drzew.

Nadleśnictwo Łomża szacuje, że w wyniku ostatnich wichur powalonych i złamanych zostało ok. 15 tys. m3 drzew. I mowa tylko o wstępnym rozpoznaniu w terenie.

Największe zniszczenia odnotowano w lasach na terenie gminy Piątnica i Mały Płock. 

- W pierwszej kolejności pilarze udrożnią drogi i zajmą się drzewami niebezpiecznymi, które w każdym momencie mogą się przewrócić. Prosimy nie wchodzić do lasów gdzie występują szkody od wiatru - apeluje Nadleśnictwo Łomża. 

 

 

Źródło: Nadleśnictwo Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości