Reklama

Druga edycja Polskiego Ładu. Jakie inwestycje miasto chce zrealizować?

11/01/2022 07:54

W pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Łomży udało się zdobyć dofinansowanie na rozbudowę nadnarwiańskich bulwarów. Z kolei do połowy lutego przyjmowane będą wnioski w ramach drugiego rozdania Polskiego Ładu. O co tym razem ratusz będzie zabiegał?

Do 15 lutego samorządy mogą składać wnioski o bezzwrotne dofinansowanie inwestycji publicznych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Pieniądze mogą być przeznaczone np. na budowę dróg, oczyszczalni, spalarni, odnawialne źródła energii czy rewitalizację obszarów miejskich. JST mają prawo zgłosić maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie.

Łomża już zapowiedziała, że będzie aplikowała do tego programu. W pierwszym rozdaniu miastu przyznano 37 800 000 zł na rozbudowę nadnarwiańskich bulwarów. Teraz ratusz chce zdobyć środki na  modernizację ulic: Jesiennej, Kalinowej, Kasztelańskiej, Piaski, Reymonta, Słonecznikowej, Tkackiej, Wspólnej, Żabiej, budowę żłobka i przedszkola nr 5, budowę boiska przy ZSTiO nr 4, zadaszenie boiska przy ul. Katyńskiej oraz zadaszenie kortów przy ul. Zjazd.

Reklama

 

Zobacz też: Te inwestycje zostaną dofinansowane w ramach Polskiego Ładu

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości