Reklama

Dwie z trzech karetek w Łomży nie mają obsady

14/08/2021 10:21

- Dwie z trzech karetek, którymi dysponuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Łomży, nie mają obsady. Ratownicy medyczni zatrudnieni na etatach, zgłaszają problemy zdrowotne, a ratownicy kontraktowi odmawiają przyjazdu - informuje radio RMF FM.

To dla pacjentów realne niebezpieczeństwo, bo nawet ci ratownicy, którzy zostali po swoim dyżurze, żeby mogła jeździć chociaż jedna karetka, zgłaszają złe samopoczucie. Jeden miał wysokie ciśnienie i sam zgłosił się do lekarza dyżurującego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Koledzy mówią, że są wyczerpani, nie wiem, ile wytrzymają - mówi w rozmowie z RMF FM Kazimierz Borkowski, z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. 

Ratownicy oczekują podwyżek i dodatków dla kierowników zespołów. Kierownicy mieliby dostać 5 zł dodatku za godzinę i oczekują takiego zapisu w regulaminie. 

Reklama

Więcej: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dwie-z-trzech-karetek-w-lomzy-nie-maja-obsady,nId,5418939

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości