- Otrzymałem propozycję zastąpienia Pana Marka Olbrysia na stanowisku Dyrektora na okres pełnienia przez niego funkcji Wicemarszałka. Z racji tego, iż jest to umowa zastępstwa, procedury nie przewidują przeprowadzania konkursu na to stanowisko - mówi Dariusz Brakoniecki. Prezentujemy Państwu rozmowę z nowym Dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.
Z dniem 12 grudnia 2018 r. objął Pan funkcję Dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Czy udało się Panu sprawnie przejąć obowiązki Dyrektora?
DB: Zdecydowanie tak. Zostałem szczegółowo wprowadzony przez Pana Marka Olbrysia w bieżące sprawy Przedsiębiorstwa. Chcę kontynuować skuteczną politykę dotychczasowego dyrektora. Dołożę wszelkich starań, aby usługi komunalne były świadczone na jak najwyższym poziomie. Jest to zadanie trudne i niezwykle ambitne w kontekście celów nakreślonych przez Pana Prezydenta, natomiast bez wątpienia konieczne, aby Łomża mogła rozwijać się na miarę swoich możliwości.
Zmiana na tym stanowisku była przewidywana od dawna?
DB: W związku z wyborem Pana Marka Olbrysia na Wicemarszałka Województwa Podlaskiego, zgodnie z ustawą, był on zobowiązany do bezpłatnego urlopowania w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W następstwie tego otrzymałem propozycję zastąpienia Pana Marka Olbrysia na stanowisku Dyrektora na okres pełnia przez niego funkcji Wicemarszałka. Z racji tego, iż jest to umowa zastępstwa, procedury nie przewidują przeprowadzania konkursu na to stanowisko, jak miało to miejsce w przypadku, gdy urząd Dyrektora MPGKiMu przyjmował Pan Marek Olbryś. Wówczas, w związku ze zwolnieniem ówczesnego Dyrektora, zgodnie z procedurami, odbył się konkurs na to stanowisko. Obecnie mamy zupełnie inne okoliczności, dlatego również procedury są inne.
Czy pan Mariusz Zapert będzie nadal pełnił funkcję zastępcy Dyrektora?
Na tą chwilę nie przewiduję zmian personalnych na tym stanowisku.
Może pochwalić się Pan dobrym przygotowaniem teoretycznym. A co z Pana doświadczeniem w tej branży?
Rozwój naukowy jest dla mnie niezwykle istotny. W ostatnim roku zminimalizowałem swoją aktywność zawodową na rzecz zintensyfikowania prac nad habilitacją. W związku z tym, iż finiszuję prace nad monografią, zgodziłem się podjąć wysiłku kierowania Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Mówiąc o doświadczenia, zawsze definiowałem je jako nie sumę przepracowanych lat, a ilości i złożoność zadań, które mieliśmy zrealizować. Jeszcze w trakcie studiów magisterskich odbywałem poza obowiązkowe, dodatkowe praktyki w Ministerstwie Sprawiedliwości, a od 2012 roku jestem cały czas aktywny zawodowo. Doradzałem prywatnym podmiotom świadczącym usługi na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Jako ekspert pracowałem w kancelariach w Warszawie i Olsztynie. Zasiadałem również w Radzie Nadzorczej Zakładu Gospodarowania Odpadami w Łomży. W okresie tym miałem przyjemność, mam nadzieję obustronną, pracować ze studentami jako nauczyciel akademicki. Uważam, że również moje przygotowanie praktyczne jest wystarczające, aby móc kierować Zakładem Budżetowym jakim jest MPGKiM.
W związku z tym, czego możemy Panu życzyć?
Myślę, że wszelkiego powodzenia, a ja, korzystając z okazji, chciałbym złożyć Panu Redaktorowi i czytelnikom portalu myLomza.pl najlepsze życzenia Błogosławionych Świat Narodzenia Pańskiego.