Do końca września br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. W celu ułatwienia kontaktu z rachmistrzami spisowymi, w najbliższy weekend w naszym mieście uruchomione zostaną mobilne punkty spisowe.
Mobilny punkt spisowy to kolejna forma ułatwiająca udział mieszkańcom Łomży w spisie, szczególnie wygodna dla osób, które nie korzystają samodzielnie z Internetu i do których nie dotarł jeszcze rachmistrz spisowy. Będą one funkcjonowały w następujących miejscach:
Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon, na infolinii spisowej lub wywiad z rachmistrzem. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej https://spis.gov.pl.
Źródło: UM Lomza