Reklama

Działkowcy otrzymali nagrody. Mają piękne działki [FOTO]

24/09/2020 11:13

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes Okręgowego Zarządu Podlaskiego Polskiego Związku Działkowców Andrzej Bojko wręczyli wyróżnienia laureatom konkursu "Piękno mojej działki". Uroczystość odbyła się w Domku Pastora.

Celem konkursu było "zaprezentowanie najpiękniejszych działek w łomżyńskich Rodzinnych Ogrodach Działkowych poprzez docenienie osobistego zaangażowania ich użytkowników oraz inwencji w wykorzystaniu terenu przy planowaniu nasadzeń i naniesień, a także wykazanie społecznej, proelkologicznej i prozdrowotnej roli jaką pełni działka."

- W okresie pandemii dużo się mówiło o wolnej przestrzeni, powrócił temat ogrodów działkowych. Okazało się, jak wielkim szczęściem jest posiadać własną działkę, na której w otwartej przestrzeni można  pracować i relaksować się. Celem konkursu było docenienie Państwa zaangażowania w wielki trud pielęgnacji działki. Już jako radny uczestniczyłem w komisjach, w ramach których miałem okazję podziwiać ogrody i to co nasi mieszkańcy potrafią zrobić ze swoim kawałkiem ziemi. Informacje jakie otrzymałem od przedstawicieli komisji konkursowej potwierdziły, że  poziom konkursu był bardzo wysoki czego przykładem mogą być sukcesy naszych działkowców w konkursach na arenie krajowej. Jestem pełen uznania dla  tego co Państwo robicie. Łomża może być dumna ze swoich ogrodów - mówił włodarz miasta zwracając się do działkowców.

Reklama

Jury zdecydowało, że najpiękniejszym miejscem wypoczynku mogą pochwalić się Danuta i Marek Palińscy z ROD "Aster". Zwycięzcy otrzymali z rąk organizatorów kosiarkę spalinową.

- Startując w konkursie chcieliśmy pokazać swoje wizje przeszłościowe i teraźniejsze. 17 lat temu kiedy przejmowaliśmy działkę przedstawiała ona opłakany stan. Po ciężkiej pracy udało się ją doprowadzić do stanu, w którym udało się nam zająć pierwsze miejsce w organizowanym przez Miasto Łomża konkursie – wspomina Marek Paliński. – Działka przedstawia wszystkie cztery pory roku. Jest więc zima, jesień, lato i wiosna. Ale działka to także miłość, smutek, żal i radość. Wszystkie te emocje wyrażają się w nasadzeniu roślin, drzew i krzewów. Jak gama tego wszystkiego jest płynnie ze sobą połączona to daje to wspaniały efekt. Z przyrodą bowiem trzeba żyć za pan brat. Dlatego na mojej działce znalazło się także miejsce dla jeżyka, wiewiórki i nietoperza. Dużo rzeczy, ozdób znajdujących się na działce pochodzi z recyklingu. Jako metaloplastyk staram się aby rzecz, która brzydzi oko ludzkie przetworzyć za pomocą swojej twórczości w coś co to oko będzie cieszyć.

Reklama

Na podium stanęli również: Barbara i Zbigniew Olkowicz z ROD "Aster" (II miejsce) oraz Daniel Greloch z ROD "Grobla" (III miejsce). Wśród laureatów znaleźli się również: Elżbieta i Krzysztof Piotrowscy ( ROD "Wiarus"), Jan Dzbeński (ROD "Grobla"), Hanna Grabowska (ROD "Wiarus"), Barbara i Włodzimierz Załęscy (ROD "Aster"), Tadeusz Dzbeński (ROD "Grobla"), Emilia Gątarska (ROD im. Jakuba Wagi w Łomży),  Krystyna i Sławomir Kordas (ROD "Aster"). Jednymi z laureatów konkursu byli również Państwo Elżbieta i Krzysztof Piotrowscy z „ROD Wiarus”

– Działka jest dla mnie wszystkim, to część mojego życia. Praca na niej jest nie tylko formą rekreacji ale i odpoczynkiem. Przynosi też wymierne efekty. Nic nie smakuje tak jak swoje własne pomidory i ogórki. Owocne zbiory dają wielką satysfakcję – odpowiada pani Elżbieta Piotrowska – Pomysłów na zagospodarowanie działki mamy dużo. Będziemy je na pewno realizować małymi kroczkami z pomocą zięcia, który jest jednym z inicjatorów zmian.

Reklama

Najpiękniejsze łomżyńskie działki można obejrzeć tutaj:

Źródło: UM Lomza/Krzysztof Fabiszewski/mylomza; fot. Kamil Brzostowski

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości