1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. Z tej okazji najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogli zmierzyć się w biegu "Łomża biega od Przedszkola do Juniora". - Cieszę się z tego, że właśnie w taki sposób rozpoczynamy Dzień Dziecka - mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.
Od rana na Stadionie Miejskim przy ulicy Zjazd na przedszkolaków i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych czekały dmuchane zjeżdżalnie, a animatorzy zachęcali dzieci do gier i zabaw zręcznościowych. O godz. 9:00 bieg rozpoczęły reprezentacje miejskich przedszkoli, a o godz. 12:00 wystartowały reprezentacje szkół podstawowych. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Miasta Łomża.
- Cały czas siedzieliśmy w domach. Pomyślałem, że czas najwyższy wyjść na świeże powietrze i w miłym towarzystwie spędzić czas - mówi Wojciech Klimaszewski, przewodniczący Rady Osiedla nr 10 i pomysłodawca sportowej imprezy.
Reklama
Najmłodsi wrócili do przedszkoli z prezentami, dzięki którym będą mogli być aktywni przez resztę roku.
- Zorganizowaliśmy pakiety sportowe, które zostaną przekazane wszystkim przedszkolom. Są to sprzęty głównie nakierunkowane na piłkę nożną, aczkolwiek można tam trenować wszystkie dyscypliny, bo wiemy, że ruch i sport w tym wieku to ogólnorozwojowe zajęcia sportowe - mówi Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR.
Więcej w naszym materiale VIDEO
Dodajmy, że MDK-DŚT z okazji święta najmłodszych przygotował „Słoneczną Estradę”, czyli plenerowy koncert. Od godziny 12:00 w ogródku przed Galerią Pod Arkadami na Starym Rynku występować będą laureaci Festiwalu Piosenki pt. „Nie daj się śpiewaj!” i Studio Wokalne Emdek.
O godz. 17:00 rozpocznie się "Rodzinny Dzień Dziecka - Od przedszkolaka do starszaka". To impreza, która odbędzie się w Paru Jana Pawła II. W programie są m.in. warsztaty taneczne, stoisko garncarskie, malowanie rąk, modelowane balony i zabawy z animatorami. Nie zabraknie też najbardziej lubianych przez dzieci słodkości czyli darmowych lodów.