Dziś (22.10) rząd miał przedstawić nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Możliwe, że od najbliższej soboty cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Konferencja prasowa została jednak przesunięta.
Premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj na antenie Polsat News, że na wieczornym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego będzie rekomendował, by w wyższych klasach szkół podstawowych nauczanie odbywało się zdalnie lub hybrydowo.Przypomnijmy, że od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe i wyższe w strefie żółtej przeszły na nauczanie hybrydowe, a w strefie czerwonej - zdalne. Obecnie nauka w podstawówkach odbywa się stacjonarnie.
Premier miał również rekomendować, by cała Polska od soboty była w strefie czerwonej. Oznacza to szereg dodatkowych ograniczeń. Obecnie w Podlaskiem w czerwonej strefie znajdują się: powiat białostocki, bielski, hajnowski, sokólski, wysokomazowiecki, zambrowski, Białystok oraz Suwałki;
[AKTUALIZACJA]
Nie odbędzie się dzisiejsza konferencja dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa. Szczegóły poznamy dopiero jutro.
"Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się jutro o godz. 11:00." - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller
fot. Adam Guz/KPRM