Reklama

Emerytury i renty przyjdą przed świętami

16/12/2020 06:30

Emeryci i renciści, którzy zwykle otrzymują swoje świadczenia 25-tego każdego miesiąca w grudniu odbiorą je nieco wcześniej. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Natomiast wypłaty, które przekazywane są na konto trafią do banków 23 grudnia. Seniorzy mogą być zatem spokojni i pewni, że nie zostaną bez pieniędzy na święta.

- Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych wydatków. W związku z tym warto wiedzieć, którego dnia zapuka do drzwi listonosz, czy też przelew pojawi się na naszym koncie. ZUS zadbał o to by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta. – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Dobrą wiadomość ZUS ma także dla świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1 dnia miesiąca. Za styczeń 2021 roku pieniądze zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 28 grudnia trafią na pocztę, a 30 grudnia  na rachunki bankowe.

Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w takich momentach zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Ten sposób wybrało 76 proc. seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewemnie musimy czekać na wizytę listonosza.

Źródło: mat. prasowe ZUS. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama