Wiadomo już, kto będzie nowym dyrektorem Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Konkurs na to stanowisko wygrała Ewa Sznejder.
W związku z przejściem Anny Archackiej na emeryturę, Starostwo Powiatowe w Łomży ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Przyrody – Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Jak udało nam się ustalić, komisja zaproponowała kandydaturę Ewy Sznejder, która jako jedyna przeszła do II etapu postępowania konkursowego. Uchwała w sprawie powołania Ewy Sznejder na nowego dyrektora drozdowskiego muzeum ma być rozpatrywana i podjęta w przyszłym tygodniu podczas obrad zarządu powiatu łomżyńskiego.
Ewa Sznejder pokonała 3 inne zainteresowane tym stanowiskiem osoby. Pracę ma zacząć 1 listopada.
Wcześniej Sznejder m.in. dziennikarką TVP Białystok i Gazety Współczesnej, doradcą byłego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego oraz naczelnikiem Centrum Współdziałania Społecznego w Urzędzie Miejskim w Łomży. Pracowała też w MDK DŚT w Łomży. Obecnie jest rzecznikiem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.