Reklama

Ewakuacja w Janczewie! Niewybuch został podjęty [AKTUALIZACJA]

19/08/2021 11:08

​​​​​​​Saperzy zajmą się podjęciem niewybuchu, który ujawniony został w Janczewie w gminie Jedwabne. Promień rażenia niebezpiecznego znaleziska to aż 1700 metrów.

Znaleziony niewybuch to prawdopodobnie pocisk artyleryjski z czasów wojny.

Duży promień rażenia oznacza, że konieczna będzie ewakuacja około 15  gospodarstw. Decyzja w tej sprawie została już podjęta. Mieszkańcy mają być w najbliższym czasie informowani o zagrożeniu. 

Na czas akcji podejmowania niewybuchu prawdopodobnie zamknięta zostanie droga łącząca Łomżę z Jedwabnem.

[AKTUALIZACJA] Droga wojewódzka nr 668 jest zablokowana w obu kierunkach. Policja podaje, że ewakuowano około 100 osób. Trwa podjęcie niewybuchu.

Reklama

[AKTUALIZACJA II] Podkom. Justyna Janowska z KMP w Łomży poinformowała, że niewybuch został już podjęty przez saperów z Orzysza. Mieszkańcy Janczewa wracają do swoich domów. Przywrócony został też ruch na DW 668.

zdj. KMP Łomża

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama