W czasie przebudowy ulic w Nowogrodzie odnaleziony został niewybuch. Mieszkańc kilkunastu ulic będą dziś ewakuowani.
"W związku z niebezpiecznym wykopaliskiem we wtorek 11 maja 2021 r. mieszkańcy ulic: Podmiejska, Miła, Pogodna, Spokojna, Radosna, Wojska Polskiego, Grunwaldzka, Porucznika Jarzyny, 11 Listopada (od ul. Łomżyńskiej w stronę Szablaku), Piękna , Zdrojowa (od 11 Listopada do ul. Koziej) oraz Łomżyńska (od ul. Stacha Konwy do 11 Listopada) proszeni są o opuszczenie swoich domów do godz. 9.20 na czas prowadzenia działań przez Patrol Saperski. Sprawna ewakuacja mieszkańców pozwoli na szybki powrót do miejsca zamieszkania po zakończonej akcji" - przekazują urzędnicy z Nowogrodu.
Miejsca ewakuacji dla mieszkańców: Hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie, Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie.
Przewidywany obszar ewakuacji:
fot. UM Nowogród