Reklama

Festyn w najstarszym łomżyńskim parku [FOTO]

05/09/2021 14:58

Koncerty, grochówka i dania z grilla, pokazy oraz dmuchańce - w zabytkowym Parku Jakuba Wagi trwa festyn osiedlowy “Od juniora do seniora”.

W założonym w 1842 r. Parku im. Jakuba Wagi trwa impreza integracyjna.  

- To był taki odizolowany punkt miasta. Chcieliśmy ożywić ten teren. Głównym naszym celem było to, żeby pobudzić ten park. To jest najstarszy park Łomży. Zabytkowy zresztą, także z tego powodu to organizujemy - mówi Robert Grzymała z Rady Osiedla nr 15.

Z kolei Agnieszka Cholewińska z Rada Osiedla nr 4 zaznacza, że finansowanie udało się uzyskać z budżetu obywatelskiego.

- Jesteśmy radami, które okalają to osiedle. Zgraliśmy się. Złożyliśmy projekt do urzędu miasta i w ramach budżetu obywatelskiego udało nam się to sfinalizować. Chcielibyśmy, żeby te imprezy były organizowane cyklicznie. Staramy się, żeby mieszkańcy wiedzieli, że jesteśmy, a to, co zostało zapomniane, zostało odnowione. 

Reklama

 

Podczas festynu “Od juniora do seniora” występują zespoły muzyczne. Są też animacje dla dzieci, dmuchane zabawki, konkursy z nagrodami, stragan rozmaitości. Można spróbować także grochówki i dań z grilla. Chętni mogą również nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

- My tu mieszkamy prawie 30 lat. Kiedyś były te imprezy, ale to było jeszcze za komuny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że teraz wreszcie coś zaczyna się dziać. Takie wydarzenia powinny być częściej - mówi pan Leszek.

- Dzisiaj się dowiedziałam i przyszliśmy z całą rodziną. Bardzo fajna impreza. Zawsze wszystko jest na południu, a tutaj nic dawno nie było. Nie pamiętam, kiedy ostatnio w ogóle coś było - dodaje pani Zuzanna.

Reklama

Wydarzenie zorganizowały Rady Osiedli nr: 4, 8 i 15. Impreza potrwa do godz. 21.00. Nie ma limitów wejść ani obostrzeń.


 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama