Nowoczesny ambulans otrzymała wczoraj (9.12) filia łomżyńskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wysokiem Mazowieckiem. Zakup został sfinansowany ze środków unijnych, budżetu państwa i z pieniędzy lokalnych samorządów.
Nowy nabytek wysokomazowieckiego pogotowia to ambulans typu C wyprodukowany na bazie Mercedesa Sprintera 419. Jest on wyposażony w nosze Medirol Extero, krzesełko kardiologiczne PENSI, defibrylator ZOLL X Series. Jego wartość to około 430 tys. zł.
W przekazaniu pojazdu uczestniczył m.in. Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego, który podkreślił, że WSPR w Łomży otrzymała z funduszy unijnych na walkę z pandemią 3,5 mln zł. Z tych pieniędzy dofinansowano zakup nowoczesnych ambulansów, środków ochrony osobistej i sprzętu ratowniczo – medycznego. Nowe karetki, oprócz Wysokiego Mazowieckiego, trafiły też do pogotowia w Zambrowie i Łomży.
Łomżyńskie pogotowie jest jednym z 14 partnerów uczestniczących w projekcie „Poprawa sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem spowodowanym przez koronawirus SARS-CoV-2 na terenie województwa podlaskiego”.
- Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Podlaskiego zakupiono cztery ambulanse, środki ochrony osobistej, sprzęt medyczny oraz aparaturę i wyposażenie dla zespołów ratownictwa medycznego. Fundusze na zakup nowoczesnego ambulansu dla filii łomżyńskiej WSPR w Wysokiem Mazowieckiem pochodzą również z budżetu Miasta Wysokie Mazowieckie oraz budżetu Gminy Wysokie Mazowieckie – powiedział Sławomir Szajda, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.
Reklama
Opracowane na podstawie: Wrota Podlasia/fot. Kamil TImoszuk