Osoby skierowane na pobranie wymazu w kierunku COVID-19 mogą zgłaszać się do punktu pobrań przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Do naszej redakcji dotarła wiadomość, że wielu pacjentów posiada błędne informacje dotyczące rejestracji i godzin pracy punktu. Wyjaśniamy!
Pacjenci skierowani na pobranie wymazu w kierunku COVID-19 mogą zgłosić się na wymaz wyłącznie po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.
Godziny pracy rejestracji: 7:30 - 14:30 (poniedziałek - niedziela); telefon: 86 4733510
Podany wyżej numer służy wyłącznie do ustalenia terminów wymazów - obsługują go żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wszelkie inne zapytania, niezwiązane z ustaleniem terminu należy kierować do właściwych działów szpitala lub placówek zlecających badania. Dotyczy to w szczególności organizacji transportu na badanie. W przypadku pacjentów wymagających transportu karetką do punktu pobrań, transport ten należy z lekarzem zlecającym badanie. Szpital Wojewódzki w Łomży nie odpowiada za organizację transportu pacjenta na pobranie wymazu.
Punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 czynny jest codziennie (poniedziałek - niedziela) w godz. 7:00 - 14:00.
Aktualne informacje związane z koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19 (KLIKNIJ)
Badanie płatne
Badania prywatne (bez skierowania) wykonywane są w godzinach popołudniowych (od godz. 14:30), po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 86 4733575 i opłaceniu badania w szpitalnym laboratorium. Opłata za badanie wynosi 310 zł. Pacjenci z podejrzeniem zakażenia Covid-19, którzy chcą wykonać badanie prywatnie, powinni poinformować o tym personel laboratorium podczas rejestracji telefonicznej. Opłaty od tych osób będą pobierane gotówką w punkcie wymazowym, bezpośrednio przed badaniem.