Reklama

Gimnazjaliści z Piątnicy w Sądzie Rejonowym

02/11/2015 06:53

W październiku młodzież klas II Publicznego Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy w ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz realizacji projektu edukacyjnego „Mój zawód – moja przyszłość" uczestniczyła w wyjeździe do Sądu Rejonowego w Łomży. 

Celem zajęć było przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich oraz zapoznanie z zawodami z zakresu prawa. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć salę rozpraw oraz niebieski pokój, inaczej przyjazny pokój przesłuchań – pomieszczenie przystosowane i przeznaczone do przesłuchań dzieci.

Ciekawym doświadczeniem była symulowana rozprawa, podczas której uczniowie, ubrani w togi, wcielili się w rolę sędziego, ławników, protokolanta, adwokata, prokuratora i oskarżonego, co pozwoliło młodzieży dokładnie poznać tajniki poszczególnych zawodów.

Reklama

Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Sędziowie Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży uświadomili młodzieży, jakie konsekwencje ponosi osoba nieletnia podejrzana o dokonanie czynu karalnego lub przejawu demoralizacji.

Organizatorem wyjazdu była pani Ilona Anna Zabielska – doradca zawodowy, zaś opiekunami pani Izabela Nowicka, pani Ewa Sobczyńska, pani Ewa Kondrat i pani Barbara Zaniewska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama