Reklama

Gmina Miastkowo. Pogorszyła się jakość wody, będą przerwy w dostawach

02/10/2021 15:03

Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja, w jakiej znaleźli się mieszkańcy czterech miejscowości w gminie Miastkowo. Od ponad dwóch tygodni mają oni problem z wodą ze względu na zanieczyszczenie bakteriologiczne w wodociągu.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że mieszkańcy czterech miejscowości naszego regionu nie mogą pić wody prosto z kranu. Powodem jest obecność bakterii E. cola w wodociągu. Więcej:  Zanieczyszczenie bakteriologiczne w wodociągu

Niestety sytuacja nie poprawiła się. Jak poinformowała gmina Miastkowo, w wodociągu Łuby-Kiertany nastąpiło pogorszenie jakości wody – stwierdzono wysoką zawartość mikroorganizmów w 22 stopniach Celsjusza. Mieszkańcy muszą liczyć się z przerwami wody w najbliższych dniach. 

Reklama

Jednocześnie samorząd podkreśla, że bieżąca woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Należy jednak ją gotować przez minimum 2 minuty.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama