Na odcinku ochranianym przez PSG w Dubiczach Cerkiewnych grupa 30 osób szturmowała granicę - tak było w sobotę. Z kolei w minioną niedzielę zatrzymany został obywatel Albanii, który przewoził 14 obywateli Iraku.
W sobotę (04.12) na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 43 próby jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Za pomocnictwo zatrzymano 2 obywateli Ukrainy. Na odcinku ochranianym przez PSG w Dubiczach Cerkiewnych grupa 30 osób szturmowała granicę.
Z kolei w niedzielę (5.04) po godz. 23:00 policjanci z Krakowa po pościgu w Bielsku Podlaskim zatrzymali kierowcę, który w renault trafic przewoził 14 obywateli Iraku. Kierowcą, który został zatrzymany, okazał się obywatel Albanii. Samochód, którym kierował, trafił na policyjny parking. Mundurowi zatrzymali już 329 osób, w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy chcieli przewieźć 1381 osób.
Dwie godziny wcześniej policjanci interweniowali także pod Górnym Grodem w związku z informacją o próbie przekroczenia granicy.
Fot. Straż Graniczna