Łącznie, w ciągu ostatnich dwóch dni, pogranicznicy odnotowali 140 prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W czasie służby ranny został jeden nasz żołnierz. Strona polska zaczęła nadawać komunikaty przez megafon.
W niedzielę (12.12) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 88 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 60 agresywnych osób siłowo forsowała granicę. Od początku grudnia granicę próbowano nielegalnie przekroczyć 838 razy.
Z kolei w sobotę (11.12) granicę próbowały przekroczyć 52 osoby. Na obszarze strzeżonym przez SG w Czeremsze 55 osób chciało siłowo pokonać granicę. Jeden żołnierz został trafiony kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej.
Pogranicznicy oraz wojskowi informują migrantów przez megafon, że za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara. Komunikaty nadawane są po angielsku, francusku, arabsku oraz persku.
Źródło: SG