Reklama

Granica polsko-białoruska. Agresywni migranci i ostrzeżenia przez megafon

13/12/2021 12:45

Łącznie, w ciągu ostatnich dwóch dni, pogranicznicy odnotowali 140 prób przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. W czasie służby ranny został jeden nasz żołnierz. Strona polska zaczęła nadawać komunikaty przez megafon.

W niedzielę (12.12) granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 88 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 60 agresywnych osób siłowo forsowała granicę. Od początku grudnia granicę próbowano nielegalnie przekroczyć 838 razy.

Z kolei w sobotę (11.12) granicę próbowały przekroczyć 52 osoby. Na obszarze strzeżonym przez SG w Czeremsze 55 osób chciało siłowo pokonać granicę. Jeden żołnierz został trafiony kamieniem w twarz. Na miejscu udzielono mu pomocy przedmedycznej.

Reklama

Pogranicznicy oraz wojskowi informują migrantów przez megafon, że za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara. Komunikaty nadawane są po angielsku, francusku, arabsku oraz persku.

 

Źródło: SG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama