Akt erekcyjny pod budowę zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o. o. wmurowano przy ul. Akademickiej w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Za ponad rok ruszy tam produkcja wysokiej jakości ekstraktów roślinnych, gdzie zatrudnienie znajdzie 50 osób - informuje Ratusz.
Firma Greenvit Sp. z o.o. została założona w 2010 roku w Zambrowie. Tworzą ją specjaliści z zakresu biotechnologii, produkcji oraz handlu ekstraktami roślinnymi i surowcami naturalnymi.
- Specjalizujemy się w produkcji ekstraktów roślinnych z przeznaczeniem dla przemysłu spożywczego, suplementów diety, a docelowo również farmacji. Produkujemy wyciągi z polskich ziół i roślin – opowiada o firmie Rafał Pietruszyński, prezes Greenvit Sp. z o.o. Prezesowi pomagają w rozwijaniu działalności bracia: Kamil i Piotr oraz siostra Ewa.
Prace przy ul. Akademickiej mają zakończyć się w listopadzie przyszłego roku, a produkcja powinna ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2020 r.
- Ta inwestycja ogromnie cieszy, bo przyczyni się do rozwoju naszego miasta. Powstaną nowe miejsca pracy, co jest bardzo ważne. Budujące jest również to, że inwestorami są młodzi lokalni przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że to będzie przykład dla innych, że tu w Łomży można się realizować i prowadzić biznes – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.
Ceny działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej SSE obniżone zostały o 40 proc. 2,5 roku temu. Wszystkie tereny o łącznej powierzchni 7,7 ha zostały sprzedane.
- Jestem przekonany, że będziecie Państwo takim "krwiobiegiem" działalności przedsiębiorczej w tym mieście – podsumował wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś
Połowę kosztów inwestycji związanej z budową zakładu produkcyjnego firmy Greenvit Sp. z o.o. stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Jej całkowity koszt wynosi około 18 mln zł.