Będzie ślisko, warto patrzeć pod nogi i poruszać się ostrożnie - synoptycy przestrzegają przed oblodzeniem.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem.
Zgodnie z zapowiedziami, zjawisko ma utrzymywać się w naszym regionie od wtorkowego (25.01) wieczora do środowego (26.01) poranka.
- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mżawki, deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie także mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do 0°C - informuje Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.
Reklama
Jest to ostrzeżenie I stopnia.