Miasto planuje wybudować parking przy powstającym budynku Filharmonii Kameralnej w Łomży. Zarządzenie w sprawie nabycia znajdującej się w prywatnych rękach nieruchomości pojawiło się już w Biuletynie Informacji Publicznej.
Problemy z parkingiem znajdującym się tuż obok starego cmentarza pojawiły się kilka lat temu, gdy prywatni właściciele odzyskali prawo własności do swoich działek, a teren został zagrodzony. Sprawiało to sporo problemów interesantom instytucji zlokalizowanych w budynku dawnego urzędu wojewódzkiego, jak też i odwiedzającym w listopadzie najstarszą łomżyńską nekropolię przy ul. Kopernika. Ma to się jednak zmienić.
Odkupienie prywatnej nieruchomości stało się możliwe dzięki środkom przekazanym przez wojewodę podlaskiego w kwocie 472 tysięcy złotych. W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się już zarządzenie prezydenta Łomży w sprawie nabycia wspomnianej nieruchomości o powierzchni 0,1565 ha na Rzecz Skarbu Państwa. W dokumencie widnieje kwota 469 641,00 zł brutto.
Władze miasta starają się też o środki z budżetu wojewody na przebudowę parkingu. Stosowny wniosek opiewa na kwotę około 900 tysięcy złotych.