W pełni zaszczepieni pracownicy zakładów OSM Piątnica są zwolnieni z noszenia maseczek ochronnych na terenie zakładów - takie zarządzenie miało zostać wprowadzone w jednej z najbardziej znanych spółdzielni mleczarskich w kraju. Internauci zareagowali błyskawicznie. Okazuje się, że zarządzenie zostało już uchylone.
"W związku z przymuszaniem pracowników OSM Piątnica do szczepienia szczepionkami eksperymentalnymi o nieznanych długoterminowych skutkach, niniejszym informuję, że rezygnuję z kupowania Państwa produktów nie chcąc wspierać fanatyzmu sanitarnego." - czytamy na facebookowym profilu Justyny Sochy ze stowarzyszenia STOP NOP. Do postu dołączone zostało zdjęcie, które przedstawia "zarządzenie w sprawie stosowania środków ochronnych w zakładach produkcyjnych w Piątnicy i Ostrołęce w trakcie trwania pandemii Sars-cov-2". W udostępnionym dokumencie mogliśmy przeczytać, że z dniem 31.05.2021 roku wprowadzony zostaje obowiązek stosowania maseczek ochronnych przez pracowników zakładów produkcyjnych OSM w Piątnicy i Ostrołęce, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. "Pracownicy, którzy są zaszczepieni dwiema dawkami preparatu np. Pfizer, Moderna, AstraZeneca lub jedną dawką J&J, są zwolnieni z obowiązku stosowania maseczek ochronnych na terenie zakładów". Widzieliśmy tam również informację, że dla pracowników, którzy "dopuszczą się wykroczeń przeciwko w/w zarządzeniu będą wyciągane kary regulaminowe".
W mediach społecznościowych OSM Piątnica pojawiło się mnóstwo wyjątkowo nieprzychylnych komentarzy. Internauci zarzucili firmie segregację i zagrozili, że nie będą już kupować produktów Piątnicy.
Okazuje się, że w/w zarządzenie zostało już uchylone.
OSM Piątnica informuje, iż zarządzenie nr 3/2021 dotyczące m.in. zwolnienia z obowiązku noszenia maseczek osób zaszczepionych zostało uchylone i z dniem 1 czerwca 2021 roku przywrócone zostały dotychczasowe zasady dotyczące stosowania środków ochronnych przez wszystkich pracowników. Decyzja o uchyleniu została podjęta w związku z głosami sprzeciwu ze strony niektórych pracowników Spółdzielni oraz konsumentów, których zdanie jest dla nas zawsze bardzo ważne.
Jednocześnie informujemy, iż wprowadzenie zarządzenia nr 3/2021 było podyktowane wyłącznie troską OSM Piątnica o zapewnienie zarówno bezpiecznych, jak i komfortowych warunków pracy naszym pracownikom i znajdowało ono pełne umocowanie w obowiązujących przepisach prawa, w tym także w § 25 ust. 1 pkt 2 lit. c) Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2021 r. poz. 861 ze zm.).