Reklama

Izabela Metelska odwołana z funkcji dyrektora hospicjum. "Zaczęłam wskazywać nieprawidłowości"

27/01/2021 10:39

Izabela Metelska nie jest już dyrektorem Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Jak poinformowała podczas dzisiejszej sesji, została odwołana w momencie, gdy zaczęła wskazywać na nieprawidłowości.

- Przez 7,5 miesiąca pełniłam funkcję dyrektora Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Po tym czasie zostałam odwołana w momencie, gdy zaczęłam wskazywać nieprawidłowości, których znalazłam naprawdę bardzo dużo i są to nieprawidłowości bardzo poważne. Nie chciałabym tutaj wszystkiego omawiać na forum, ponieważ są to rzeczy dotyczące naprawdę bardzo wrażliwych, newralgicznych tematów, uderzające głównie w pacjenta  - usłyszeliśmy podczas sesji.

Izabela Metelska zawarła swoje wnioski w piśmie, które zostało skierowane do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego oraz  przewodniczącej Rady Miejskiej Alicji Konopki.

Reklama

- Bardzo chciałabym, żebyście państwo zapoznali się z tym pismem - mówiła. - Nie można tej sprawy tak zostawić, ponieważ uderza to właśnie w najsłabszych członków naszej społeczności, czyli przewlekle chorych, terminalnie chorych pacjentów.

Zdaniem Metelskiej jest to sprawa ważna dla miasta.

- Łomża powinna mieć dobrze prosperujące hospicjum, świadczenia na wysokim poziomie i ten poziom powinien się zwiększać z roku na rok. Niestety tak się nie dzieje.

Hospicjum nie jest jednostką należącą do Miasta, ale otrzymuje z budżetu Łomży finansowe wsparcie. Sprawą mają zająć się radni z Komisji Rodziny Sportu i Zdrowia. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości