Reklama

Jechał na dwóch kartach. Kierowca ciężarówki wpadł w Kisielnicy [FOTO]

04/12/2020 11:34

Dwa mandaty karne w wysokości 2200 zł będzie musiał opłacić kierowca ciężarówki, który przewoził przesyłki kurierskie z Polski do Estonii. Pojazd został zatrzymany do kontroli w Kisielnicy.

W środę na DK61 inspektorzy z łomżyńskiego oddziału WITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika. Pojazdem były przewożone przesyłki kurierskie na trasie z Polski do Estonii.

"Okazało się, że kierujący używał podczas jazdy nie tylko swojej karty do tachografu. W chwili zatrzymania prowadził ciężarówkę na karcie należącej do właściciela firmy transportowej. Dodatkowo kierowca przekroczył dozwoloną prędkość i maksymalny czas prowadzenia bez przerwy." - relacjonuje WITD w Białlymstoku.

Reklama

Kierującego ukarano dwoma mandatami karnymi w wysokości 2200 zł, a wobec przedsiębiorcy będzie się toczyć wyjaśniające postępowanie administracyjne zagrożone karą w kwocie 3100 zł. Kontrolujący zatrzymali kartę należącą do szefa firmy. Zostanie ona odesłana do Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie.

fot. WITD Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości