Reklama

Biskup apeluje o zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek

26/02/2022 13:03

Biskup Tadeusz Bronakowski apeluje, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Zbiórki ofiar odbędą się zgodnie z apelem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Datki będzie można przekazać również na terenie diecezji łomżyńskiej.

"Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane fundusze – zgodnie z informacją przekazaną przez abpa Stanisława Gądeckiego - zostaną przeznaczone za pośrednictwem Caritas na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Do pomocy w zebraniu tych ofiar należy zaprosić członków Parafialnych Zespołów Caritas oraz Szkolnych Kół Caritas, działających na terenie parafii" - czytamy w komunikacie biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Reklama

Biskup pomocniczy łomżyński prosi wszystkich o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości