W powiecie łomżyńskim odnotowano kolejny przypadek niepożądanego odczynu poszczepiennego
Opisywany NOP został zgłoszony 16 czerwca. U kobiety zdiagnozowano reakcję alergiczną ze stanem astmatycznym, utratą przytomności, nudnościami i bradykardią – stanem, gdy serce kurczy się wolniej niż 60 razy na minutę. Zaszczepiona kobieta była lub nadal jest hospitalizowana.
To jeden z trzech ujętych w statystykach NOP-ów, które zgłoszono na terenie powiatu łomżyńskiego. Łącznie w Łomży i powiecie oficjalnie odnotowano 13 takich przypadków. W większości dotyczyły one zaczerwienienia i krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia, ale znajdziemy tam też zmiany zakrzepowo-zatorowe w naczyniach i stan zapalny węzła pachwowego.
W Polsce wykonano dotychczas 25 482 985 szczepień (w pełni zaszczepionych – 10 485 703), w Lomży – 49 991 (w pełni zaszczepionych – 20 156), a w powiecie łomżyńskim – 11 250 (w pełni zaszczepionych – 4708).