Reklama

Kobiety będą protestować w Łomży

23/10/2020 14:17
23

Plac Niepodległości godz: 19:00

"W kobietach siła. Walczmy o Nasze prawa" - piszą organizatorki akcji protestacyjnej, która ma odbyć się dzisiaj w Łomży. To reakcja na decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne.

Już wczoraj w wielu polskich miastach doszło do spontanicznych protestów. W Warszawie zebrani przeszli sprzed gmachu Trybunału Konstytucyjnego przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości, później grupa protestujących pojawiła się w rejonie domu Jarosława Kaczyńskiego. Doszło tam do starć z funkcjonariuszami policji.

Dziś protesty mają być kontynuowane w całej Polsce. Jeden z nich ma odbyć się również w Łomży.

"W kobietach siła. Walczmy o Nasze prawa #mamprawo #siłakobiet Pokażmy, że Łomża ma głos!" - czytamy na FB.

Reklama

Łomżyński protest ma odbyć się o godz. 19:00 na Placu Niepodległości.

fot. FB

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości