Reklama

Kolejne dwa izolatoria w Podlaskiem

15/04/2020 07:30

W województwie podlaskim tworzone są izolatoria przy kolejnych szpitalach wskazanych przez wojewodę - Samodzielnych Publicznych Zakładach Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim i Augustowie. Będą tam przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa lub chorzy łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą być w izolacji domowej.

Funkcję izolatoriów będą pełniły: Hotel Cztery Pory Roku (SP ZOZ w Bielsku Podlaskim) oraz Hostel Krechowiak (SP ZOZ w Augustowie).  Podobnie, jak w przypadku izolatoriów przy USK w Białymstoku i przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, pobyt w nich zaleca lekarz.

W izolatorium świadczona będzie pomoc medyczna osobom, u których lekarz stwierdził zachorowanie na koronawirusa, ale mają łagodne objawy i nie muszą być hospitalizowane oraz osobom z podejrzeniem zachorowania, którym zalecono przebywanie w izolacji poza szpitalem. Nie każdy ma jednak taką możliwość w domu, ze względu na obecność osób z grup podwyższonego ryzyka: starszych lub mających inne choroby - podkreśla Podlaski Urząd Wojewódzki.

Reklama

Koszty funkcjonowania obiektów pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

fot. PUW

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości