Reklama

Kolejni cudzoziemcy forsowali granicę od strony Białorusi

05/04/2022 09:15

Ostatniej doby 39 cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę.

Zdarzenia miały miejsce w poniedziałek (4.04) na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w  Mielniku, Lipsku, Kuźnicy i Szudziałowie. Ujawnieni nielegalni migranci pochodzili z  Syrii, Sudanu, Jemenu, Konga, Egiptu, Syrii i Afganistanu. Największa grupa cudzoziemców (15 Afgańczyków, 2 Egipcjan i 4 Syryjczyków) około godziny 16:00 próbowała sforsować granicę na odcinku służbowej odpowiedzialności Placówki SG w  Mielniku.

- Patrol z Placówki SG w Kuźnicy zatrzymał również 1 cudzoziemca, któremu przedstawiono zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. 28- letni obywatel Ukrainy przyznał się, że w swoim samochodzie przewoził osoby, które nielegalnie dostały się na terytorium Polski - podaje Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklama

Podlascy pogranicznicy w 2022 roku zatrzymali już 77 osób za pomocnictwo i organizowanie nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej.

Źródło: POSG

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości