Rozpoczyna się akcja telefonowania do osób, które się nie zaszczepiły przeciwko COVID-19. W trakcie rozmowy będzie można umówić się na szczepienie.
O rozpoczęciu akcji poinformował dziś szef resortu zdrowia Adam Niedzielski
- Dziś rozpoczyna się akcja telefonowania konsultantów infolinii NFZ do osób, które się nie zaszczepiły. To będzie milion połączeń podczas których będzie można umówić się na szczepienie - mowił.
Akcja konsultantów infolinii 989 prowadzona będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 21:00. Podczas rozmowy konsultant poinformuje nas, że mamy wystawione e-skierowanie i możemy zapisać się na sczepienie. Jeżeli wyrazimy zgodę, to konsultant ustali wraz z nami odpowiedni termin i miejsce szczepienia.
Konsultant ma dzwonić z numeru: +48 22 165 51 55
W Polsce wykonano do tej pory 27 621 910 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 12 052 910 osób.
W Łomży - 53 784 szczepień (w pełni zaszczepionych ogółem - 23 477)
W powiecie łomżyńskiim - 12 002 szczepień (w pełni zaszczepionych ogółem - 5331)