O 22683 nowych przypadkach koronawirusa poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia. W ciągu minionej doby w Łomży i powiecie łomżyńskim odnotowano jedynie 16 nowych przypadków.
W ciągu ostatniej doby Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży odnotowała 16 nowych przypadków koronawirusa. To 13 osób z Łomży i 3 z powiatu łomżyńskiego. Na kwarantannie przebywają obecnie 1794 osoby (1173 - Łomża, 621 - powiat).
Wczoraj łomżyński sanepid odnotował 59 nowych przypadków zakażenia (40 - Łomża, 19 - powiat). Dwie osoby z tego grona są hospitalizowane. Nie odnotoano ozdrowieńców i nowych zgonów.
Koronawirus w Polsce
Mamy 22 683 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej odnotowano w województwach: śląskim (3911), wielkopolskim (2232), małopolskim (2132). Z powodu COVID-19 zmarły 52 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 223 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 641 496/9 080 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Dane z województwa
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o sześciuset sześćdziesięciu dwóch kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 16819 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 271 osób (w sumie 4256): 77 z pow. bielskiego, 69 z pow. wysokomazowieckiego, 59 z pow. sejneńskiego, 35 z Białegostoku, 30 z pow. białostockiego, 1 z pow. hajnowskiego.
Kolejne zgony: