21 nowych przypadków koronawirusa odnotowano w województwie podlaskim. Wśród zakażonych jest mężczyzna w sile wieku z Łomży i starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego.
Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o dwudziesty jeden kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. To:
W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1626 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych 20 osób (w sumie 1159): dwie starsze kobiety, pięć kobiet w sile wieku i dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu augustowskiego, młody mężczyzna, dwóch mężczyzn w sile wieku, kobieta w sile wieku i nastolatek z powiatu wysokomazowieckiego, dwóch starszy mężczyzn i starsza kobieta z powiatu grajewskiego, dwie kobiety w sile wieku i mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego.
Dziś resort zdrowia poinformował o 711 nowych przypadkach koronawirusa. Najwięcej odnotowano w województwach: małopolskim (112), mazowieckim(108), pomorskim (83). Zmarło 18 zakażonych osób. Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 80 699/2 316 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).