Kolejni żołnierze przyjadą na Podlasie a pogranicznicy dostaną nowoczesne samochody - zapowiedział w poniedziałek (20.09) Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji.
W poniedziałek minister spraw wewnętrznych i administracji przekazał informację dotyczącą następnych kroków związanych z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Na miejscu pojawią się kolejni żołnierze.
- Musimy twardo bronić naszej granicy oraz bezpieczeństwa naszych obywateli - zwiększamy siły udziału żołnierzy. W najbliższych dniach około 500 żołnierzy WP będzie oddelegowanych do tego, by w jeszcze większym stopniu uszczelnić sieć patroli granicznych - zapowiedział szef MSWiA.
Z kolei podlascy pogranicznicy dostaną nowe samochody.
- Pojutrze Podlaski Oddział Straży Granicznej, czyli ten, na którego terenie jest najwięcej prób naruszenia naszej granicy, otrzyma 8 supernowoczesnych pojazdów wyposażonych w odpowiedni sprzęt elektroniczny, zakupionych jeszcze w ramach ustawy modernizacyjnej - obiecał Mariusz Kamiński.
Minister Kamiński ocenił też, że kryzys na granicy polsko-białoruskiej może trwać jeszcze wiele miesięcy. W ubiegłym tygodniu władze Białorusi podjęły decyzję o uruchomieniu ruchu bezwizowego z takimi państwami jak Pakistan, Jordania, Egipt, Południowa Afryka.