Reklama

Leśna bimbrownia zlikwidowana [FOTO, VIDEO]

24/01/2022 07:41

Nie dość, że mieszkaniec Gródka nielegalnie produkował alkohol, to jeszcze pozostałości po całym procesie wylewał bezpośrednio do lasu. Teraz 34-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w lesie pod Gródkiem działa bimbrownia. Wytwarzaniem alkoholu zajmował się 34-letni mieszkańca Gródka.


- W zamaskowanej leśnej bimbrowni znajdowała się linia do produkcji alkoholu składająca się m.in. z pieca, kotła, odstojnika i chłodnicy. Całość zamontowana była na przyczepie z kołami, którą można było przewozić samochodem. Na terenie bimbrowni mundurowi znaleźli także 255 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 50 procent - podaje podlaska KAS.

Reklama


Na dodatek bimbrownik zlewał bezpośrednio do lasu odpady po produkcji alkoholu.

Funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Zarekwirowane zostały nielegalny alkohol oraz aparaturę do jego produkcji. Mieszkańcowi Gródka grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku. 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości